mobil menu
ara

Demirdöküm isofast arıza kodları

Demirdöküm isofast arıza kodları

F01/f04 arıza kodu: isofast kombinin ateşlemeyi yapmaması sebebi ile cihazdan verim alınamaz. Bu durumda iyonizeysen sorunu var diyebiliriz. Çözüm için kombi servisi ile görüşünüz.

F02 arıza kodu: isofast kombi ekranında bu uyarı kodu hava akışının sağlanmadığı anlamına gelir. Bu durumda demirdöküm kombi servisini arayınız. 0212 876 0 888.

F03 arıza kodu: kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi ise cihaz kartın da sorun vardır.

F05 arıza kodu: demirdöküm kombi de sıkça karşılaşılan f05 arıza kodunun açıklaması aşırı ısınmadır. Demirdöküm isofast  kombinin aşırı ısınma termostatı olan limit sensörü hasar görme sebebi ile cihaz arızaya geçiyordur.

Demirdöküm  isofast kombi hata kodları, isofast hata mesajları

Demirdöküm  isofast ariza kodları anlamları,

F06 arıza kodu: kalorifer devresi sensöründe sorun olduğunu belirten uyarı kodudur. Bu durumda peteklerin ısınmasını sağlayan sensor arızalı diyebiliriz. Sensor değişimi gerektiği için demirdöküm servisini arayınız.

F07 arıza kodu: kombinin sıcak su devresi için çalışan sensöründe sorun olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda sensor arızalı olduğu için kombiden sıcak su alamazsınız. Sorunun çözümlenmesi için demir döküm servisini arayınız.

F08 arıza kodu: isofast kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi ise kalorifer sensörleri arızalı demektir. Yalnız önemli olan hangi sensorun arıza yaptığını bulmaktır. Kombi f08 hatasını veriyor ise birden çok sen sörde sorun olabilir. Bu durumda hem arıza tespiti hem de müdahalesi gerekir.

F09 arıza kodu: sıcak su sensörünün arızalı olduğu ve dolayısıyla da kombi de sıcak su sorununun yaşandığı arıza kodudur. Sıcak su sensörünün değişimi gerekir.

F10 arıza kodu: kombinin kalorifer devresine gönderdiği suyun dönüş sıcaklığını kontrol eden sensöründe hata oluştuğunu ve bu sebeple de sensorun görevini gerçekleştirmediği anlamına gelir.

F11 arıza kodu: isofast kombinin ana kartından sinyal alınamadığını belirtir hata kodudur. Kombi bu durumda çalışmaz. Sorunun çözümlenmesi için demirdöküm servisi ni arayınız.

F12 arıza kodu: ekran kartından sinyal alınamadığı zaman demirdöküm isofast kombi ekranında bu uyarı kodu gelir. Bu durumda ekran kartının ya değişimi ya da tamiri gerekmektedir.

F13 arıza kodu: isofast kombinizin ekranında bu hata mesajı geldi ise ana kartta sorun var demektir. Böyle bir durumda kombi kart teknik bir sorun sebebi ile arızalanmış olabilir. Değişimi ya da kombi kart tamiri gerekebilir. Bu durumda isofast kombi çalışmaz.

F14 arıza kodu: cihazın kalorifer su sıcaklık derecesinin 95 derece den fazla olduğunu belirten uyarı kodudur. Derecede kendiliğinden yükselme oluyorsa cihaza müdahale etmemeli demirdöküm isofast servisi arayınız.

F15 arıza kodu: cihazın gaz mekanizmasında üç yollu vanaya ait olan step motorda sorun olduğunu belirten uyarı kodudur. Bu durumda step motor değişimi gerekebilir.  

F16 arıza kodu: brülörün sönmesine rağmen ateşlemenin hala devam ettiğini bildiren demirdöküm kombi arıza kodu dur. Bu durumda isofast kombide iyonizeysen sorunu yaşanıyor diyebiliriz. Servis müdahalesi gereklidir.

F17 arıza kodu: isofast kombiye gelen voltajın 170 v değerinden az olduğunu belirten uyarı kodudur. Cihaz bu sorunu sürekli olarak yaşattırıyor ise bu durumda cihazda bulunan parçalar zarar görebilir.

F18 arıza kodu: ekran kartında sorun olduğunu bildiren hata kodudur. Ekran kartı değişimi yapıldı ise büyük ihtimalle ayarları yapılmamış olabilir. Ekran kartına herhangi bir değişim olmadı ise bu durumda arızalı olabilir. Değişimi ya da tamiri gereklidir. Kombi servisi ile iletişime geçmelisiniz.

F19 arıza kodu: isofast kombinin kalorifer sensörünün bağlı olmadığını belirten uyarı kodudur. Bu durumda petekler ya az ısınır ya da hiç ısınmaz. Demirdöküm teknik servisi  0212 876 0 888.

F20 arıza kodu: isofast kombi de yer alan elektronik kart ile ekran kartın uyumlu olmadığını belirten arıza kodudur.

F21 arıza kodu: isofast kombinin tesisata gönderdiği suyun dolaşımında problem olduğu aynı zamanda cihazın dolaşımı sağlamadığı durumlarda bu hata mesajı görünür. Bu durumda cihaza müdahale etmeyin.

F23 arıza kodu: isofast kombi de tesisat daha doğrusu kalorifer devresinin sıcaklığının 50 derece den daha hızlı yükseldiğini belirten hata kodudur. Bu durumda cihaza reset atmalısınız. Sorun reset işleminden sonra düzelmiyor ise demirdöküm kombi servisini arayınız, 0212 876 0 888.
Demirdöküm Kombi Teknik Servis Bilgileri
Demirdöküm servisi

İklimlendirme sektöründe ülkemizde lider firmaların arasında yer alan demirdöküm markası, hem kombi hem de klima alanında oldukça geniş bir yelpazeye ...
11.11.2017| Okunma: 4930

Demirdöküm isofast arıza kodları

F01/f04 arıza kodu: isofast kombinin ateşlemeyi yapmaması sebebi ile cihazdan verim alınamaz. Bu durumda iyonizeysen sorunu var ...
25.10.2017| Okunma: 7086

DemirDöküm Kombi Bakım Servisi 2020 ©

xhtml css alexa Demirdöküm kombi servisiSitemapGoogle