mobil menu
ara

Demirdöküm yoğuşmalı kombi

Demirdöküm yoğuşmalı kombi Özellikle kış aylarında daha sık aklımıza gelen, doğalgaz faturası nasıl düşür yada doğal gaz dan tasarruf etmek için hangi kombi daha iyidir gibi soruları. Bu noktada kombi genel olarak iki türlü kombi çeşit türünden söz edebiliriz, ilki hermetik kombi diğeri belki de daha sık ismini duyduğumuz yoğuşmalı kombi dir. Gelişen teknoloji ile kendini her daim yenileyen demirdöküm yoğuşmalı kombi daha fazla enerji tasarrufu sağlamak için sürekli çalışmaktadır. Peki yoğuşmalı kombi nedir? Yoğuşmalı kombi nasıl yalışır, gerçekten enerji tasarrufu yapıyor mu?

Yoğuşmalı kombi nasıl çalışır

En basit şekli ile yoğuşmalı kombi, kombi bacasından atılacak olan gazın içerisinde var olan nem yani su buharının yoğunlaşarak çıkan buharlaşma ısısının kullanılması için bir sistem vardır. Bunun sonucu kaybolan ısının belirli bir bölümü tekrar yoğuşmalı kombiye döner ve tasarruf sağlanır. Yani yoğuşmalı kombi gazı hiç bırakmadan en noktasına kadar enerjiye dönüştürüyor.

Yoğuşma, gaz halinde bulunan maddenin dışarıya ısı vererek sıvı hale dönmesi işlemidir. Yoğuşmalı kombinin temel prensibi de budur. Yoğuşma işlemi sonunda gaz ısı kaybeder ve dışarıya ısı verir. Yoğuşan gaz halindeki madde dışarıya ısı verdiği için ortamın sıcaklığını yükseltir. Kombi verimi %100 değerine daha fazla yaklaşır. Yoğuşmalı kombi verimi kombi marka, modeline ve üretim teknolojisine göre farklılık gösterir. Demirdöküm yoğuşmalı kombi rakiplerinden çok daha iyi verime sahip olmak için sürekli çalışmaktadır.

Demirdöküm yoğuşmalı kombi fiyatları 2017

Yoğuşmalı kombilerin dezavantajlarından biri olarak kombi fiyatını söyleyebiliriz. Yani yoğuşmalı kombi ücreti diğer kombilere göre daha pahalıdır. Geri dönüşüm için çalışma mekanizmasının varlığı daha komplike bir yapı haline getirmektedir. Bu sebep ile yoğuşmalı kombi fiyatları 1600 TL den başlar 4000 TL ye kadar çıkan bir aralıkta yer alabilir. Marka ve modele göre farklı fiyatlar vardır. Demirdöküm yoğuşmalı kombi fiyatlarını inceleye bilirsiniz. Zaman içinde kombiden sağlayacağınız tasarruf ile kombi fiyatını geri kazana bilirsiniz.

Yoğuşmalı kombi tavsiyesi

Demirdöküm yoğuşmalı kombiler kullanım kolaylığı, tasarımı, en yüksek verim ile ısıtma ve sıcak su konforu ile çok uzun yıllar kullanabileceğiniz maksimum enerji tasarrufu sağlayan kombilerdir.

Demirdöküm yoğuşmalı kombi tavsiyesi olarak iki model,
Nitromix Duvar Tipi Hermetik Yoğuşmalı Kombi, DemirDöküm Nitromix Kombi, uzun ömürlü paslanmaz çelik premix eşanjörlü kombi sayesinde konforunuzdan taviz vermeden doğalgaz faturalarınızı düşürebilirsiniz. DemirDöküm Nitromix yoğuşmalı kombi maksimum ısıtma ve sıcak su konforunu uzun yıllar sağlayabilirsiniz.

Nitron Condense Yoğuşmalı Kombi, kombinin çok ötesinde nitron condense yoğuşmalı kombi, DemirDöküm Nitron Condense, şık tasarımı ile yuvanıza kolaylıkla uyum sağlayacak. Şık tasarım, aynı zamanda kullanım kolaylığı da sunar.

Yoğuşmalı kombi bakımı

Kombi bakımı yıllık olarak aksatılmadan yapılması gereklidir. Yoğuşmalı kombilerde de bu bakım aynen geçerlidir. Yani yoğuşmalı kombi bakımında bir fark yoktur. Sadece daha fazla dan bazı parçaların kontrolünün veya değişiminin yapılması gerekebilir. Çünkü yoğuşmalı kombilerde yanma gerçekleştikten sonra meydana çıkan atık gazın yüksek sıcaklıkta bacadan atılmadan önce premix eşanjörler sayesinde tesisat suyunda tekrar dönüşüm yapılır. Be sebep ile kombi bakımı sırasında bu kısımlarının da kontrolü önemlidir. Yoğuşmalı kombi bakımının aksatılmadan yapılması enerji tasarrufuna devam edebilmesi için önemlidir. 

Sonraki Bilgi Yazımız
ara kısa

İstanbul demirdöküm kombi servisi »
Demirdöküm Kombi Teknik Servis Bilgileri
Demirdöküm yoğuşmalı kombi

Özellikle kış aylarında daha sık aklımıza gelen, doğalgaz faturası nasıl düşür yada doğal gaz dan tasarruf etmek için hangi kombi daha iyidir gibi sor...
06.12.2017| Okunma: 7318

Demirdöküm nitron kombi hata mesajları

f1 arıza kodu: Demirdöküm nitron kombide f1 arıza kodunun açıklaması kombinin limit term...
22.11.2017| Okunma: 6656

DemirDöküm Kombi Bakım Servisi 2020 ©

xhtml css alexa Demirdöküm kombi servisiSitemapGoogle